Maskovanie

Ak by som si raz mala vybrať jeden kozmetický produkt, ktorého sa nikdy nevzdám, bol by to veľmi tesný súboj medzi balzamom na pery a pleťovou maskou. Nehľadiac na to ako poctivo sa o svoju pleť starám, vždy sa veľmi teším na deň, keď si doprajem masku v akejkoľvek forme. Krémovú, zlupovaciu, plátenkovú… Najčastejšie siaham po klasických krémových, ale občas urobím výnimku a zadovážim si plátenkovú. V dnešnej dobe si človek dáva väčší pozor na produkovanie odpadu a povedzme si úprimne – jednorazové čokoľvek nie je moja najpyšnejšia voľba. Predtým ako sa dnešný článok zmení na úplne iný, rada by som vám ukázala masky, ktoré si raz za pol roka prinesiem z drogérie.

Predstavte si scenár – Máte za sebou dlhý deň, nemáte na nič náladu a najradšej by ste sa hodili na gauč, prípadne sa rovno zababušili do postele a skryli pred celým svetom. Ale keďže sa (sem tam) snažíme správať zodpovedajúco svojmu veku, skúsite svoju zlú náladu vyvážiť niečím pozitívnym. Napríklad rozmaznávaním v podobe masky. Ideálne ak na vás už čaká v chladničke, pripravená vypnúť unavenú pleť a omladiť vás aspoň o päť rokov.

Začnime oblasťou na ktorej sa únava prejavuje najrýchlejšie – očné okolie. Nedostatok spánku, zlá strava a nedostačujúci pitný režim jedna maska síce nezachráni, ale ani neublíži. Gélová maska na očné okolie Pila Girl od Pilaten obsahuje výťažok z morských rias, kolagén, vitamín E a kyselinu hyalurónovú. Pomáha redukovať opuchy, vyhladiť a hydratovať.

V kombinácií s maskou na tvár sa budete cítiť ako v raji. Mojou najobľúbenejšou značkou plátenkových masiek je Kocostar a ich Slice Mask Sheet v uhorkovej, jahodovej, alebo melónovej verzii. V prípade, že sa vám nechce vyhadzovať päť eur za jednorazový produkt, v drogérii nájdete mnoho ďalších značiek, ktoré vám poslúžia rovnako dobre. Odporúčam však dávať si pozor na príliš parfumované produkty, ktoré vašu pleť len zbytočne podráždia. Ako napríklad limitky, ktoré sú tematicky zamerané a aj keď vyzerajú lákavo, nestoja za veľa.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s